Soudruh Nula

Li Er

Naše cena

320 Kč

Běžná cena

399 Kč

Dostupnost

skladem

e-shop

ZA KAZDOU CENU ZACHRANIT SOUDRUHA KEZENA STOP         NARODNI HRDINA A BADATEL STOP KODOVE JMENO 0 STOP NAJIT IDENTIFIKOVAT ZAJISTIT STOP VYVEZT Z VELKYCH PUSTIN STOP       MOZNA PRITOMNOST CANKAJSKOVYCH SPEHU STOP ODSTRANIT STOP JAPONCE TAKTEZ STOP KEZENOVO DILO ZACHOVAT STOP                         AT ZIJE REVOLUCE! 

Kolosální dílo současného čínského spisovatele Li Era (*1966) mapuje doby, v nichž se rodil čínský komunismus – od Májového hnutí roku 1919, podzemní činnost v Šanghaji, přes založení sovětské republiky, boj proti nacionalistům a japonskému uchvatiteli až po Dlouhý pochod, občanskou válku a vítězné Osvobození. Dokumentární fikce sršící humorem, v níž se to politickými vraždami jen hemží, představuje bludiště úskoků, polopravd a lží, kterým se čtenář prodírá spolu s hlavním hrdinou celého dobrodružství, čínským intelektuálem, jehož stín dál plane na onou rozervanou zemí.

Kdosi řekl, že Keženův život a smrt jsou ve skutečnosti životem a smrtí nás všech. Jiní za nimi vidí táhnoucí se dlouhý chvost složitého spletence protichůdných názorů podporujících tu jeho chválu, tu zatracení, býkovec, jenž při sebemenší nepozornosti umí šlehnout přímo do našich nervových zakončení. A zrovna předevčírem ráno jsem si zapnula počítač a co nevidím – e-mail od známého, jenž o Keženovi hovoří jako o létajícím koberci, který vás dokáže vynést do oblak, ale též shodit do propasti. Zda jsou ta slova pravdivá, o tom ať si udělá obrázek každý, kdo tuto knihu dočte.

Detaily

Autor: Li Er

Překlad: Denis Molčanov

Nakladatel: Verzone

Rok vydání: 2015

Formát: 464 stran, vázaná

ISBN 978-80-87971-06-2

Doporučená maloobchodní cena: 399,- Kč

O autorovi

Nenápadná šedá eminence čínské intelektuální scény, která za všech okolností nepřestává hýřit vtipem a neuvěřitelnými historkami, píše hlavně povídky. Když však v roce 2002 vydal svůj první román Soudruh Nula, posbíral všechny ceny nezávislé kritiky, včetně titulu Nejlepší čínsky psaný román třicetiletí (1979–2009). 

Více