Poslední vítání jara

Šen Cchung-wen

Naše cena

199 Kč

Běžná cena

229 Kč

Dostupnost

skladem

e-shop

Dílo předního čínského spisovatele, jehož život kopíruje dramatické proměny čínské společnosti ve 20. století, je představeno souborem poutavých příběhu vesměs z 20. a 30. let, odehrávajících se v odlehlých oblastech národnostně pestré jihočínské provincie Chu-nan v prostředí vojáků, lodníků, obchodníků, banditů i prostých venkovanů. Drsné, a zároveň malebné obrazy na pomezí vzpomínek, snů, mýtů a reality představují nejen setkání s exotickým prostředím bájemi opředených končin jižní Číny, ale jsou i působivým literárním seznámením s autorem, jehož vliv na současnou čínskou literaturu je neoddiskutovatelný.

Zmizela jako padající hvězda či jako blednoucí duha, v jediném okamžiku po ní nezbyla ani stopa. V nitru nám po ní zůstalo jakési zářivé znamení. Právě jsem se chystal potěšit chromého druha úsměvem, když tu vykřikl: „Kamaráde, měl jsi pravdu, když jsi mě včera večer častoval nadávkami! Nejsme nic jiného než prasata a psi! Jsme ropuchy z močálů a stok…!“

Detaily

Autor: Šen Cchung-wen
Překlad: Dušan Andrš, Lucie Andršová
Nakladatel: Verzone
Rok vydání: 2013
Formát: 160 stran, brožovaná
ISBN 978-80-905017-1-3

Doporučená maloobchodní cena: 229,- Kč

O autorovi

Inspirován malebnou přírodou, svébytnou kulturou a pohnutými dějinami odlehlých oblastí národnostně pestré jihočínské provincie Chu-nan, vypráví poutavé příběhy, jejichž hrdiny jsou vojáci, lodníci, obchodníci, bandité i prostí venkované, a vytváří svébytný časoprostor nenávratně zmizelého „vnitřního světa“ vlastního dětství a mládí.

Více