Manželky a konkubíny

Su Tchung

Naše cena

220 Kč

Běžná cena

260 Kč

Dostupnost

skladem

e-shop

„Kudlanka číhá na cikádu“
Ondřej Nezbeda, Respekt

Jak žily Manželky a konkubíny uprostřed vysokých zdí paláce rodiny Čchen, který skrývá strašné tajemství staré studny pod vistárií? A jaké tajemství skrývá omamně vonící pudřenka, které se nikdy nedozví synek bývalé kurtizány Kalíšky z Něžného pohlaví? Co se vypráví o zániku rodu největšího pěstitele opia na čínském jihu? V tomto výboru představujeme poprvé v češtině dílo brilantního vypravěče fascinujících osudů nedávné čínské minulosti, kdy opakující se revoluce smetávaly staré a nastolovaly nové pořádky, se kterými se člověk musel vyrovnat, nebo nepřežil.

„V rohu zadní zahrady se plazila vistárie, od léta do podzimu obsypaná těžkými květy. Lotos z okna svého pokoje viděla ony fialové hrozny pohupující se v podzimním větru den za dnem méně znatelně. Všimla si, že pod vistárií je studna a za ní kamenný stůl se stoličkou. Bylo to tiché a klidné místo, přesto tam nikdo nechodil a cestička zarostla plevelem. Přiletěl motýl a usedl na květ. Cikáda cvrkala na listu. Lotos si vzpomněla, jak loni touto dobou seděla pod vistáriemi univerzitního kampusu a učila se. Zdálo se jí to neskutečné jako sen.“

Detaily

Autor: Su Tchung
Překlad: Zuzana Li, Denis Molčanov

Doslov: Olga Lomová

Nakladatel: Verzone
Rok vydání: 2014

Formát: 200 stran, vázaná

ISBN: 978-80-905017-8-2

Doporučená maloobchodní cena: 260,- Kč

O autorovi

Talentovaný vypravěč, mistr výstavby mrazivého napětí, poetický kouzelník, rodák ze Su-čou, města protkaného kanály s klenutými mostky a starými dvorci s prohnutými střechami, dnes může být právem označen za jednoho z klasiků čínské literatury konce 20. století.

Více
Ondřej Nezbeda, Respekt
„Kudlanka číhá na cikádu“

čtenářská podmanivost Su Tchungových próz spočívá v kombinaci silného příběhu a exotického prostředí. Připomínají žánr legendy, fantaskního příběhu nebo pohádky s hororovými prvky. Ta pravá síla jeho psaní se ovšem skrývá v psychologické kresbě, průzkumu lidské mysli, především její temné, odvrácené strany.